Radzanów, dnia 14.05.07r.

BRG 312 /1/2007

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

o wartości szacunkowej poniżej 60 000 EURO

Gmina Radzanów  z siedzibą: Radzanów 92a, 26 - 807 Radzanów na podstawie art. 39 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177, z późn. zm.) ogłasza przetarg nieograniczony w procedurze uproszczonej na:

Wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie gm. Radzanów.

1. Przedmiotem zamówienia jest w szczególności:

 Wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej o długości 3 009 mb, wg załączonego przedmiaru robót.

2. Klasyfikacja wg. Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): - 45 111 000 – 8,  45230000 – 8, Roboty ziemne, Roboty w zakresie budowy wodociągów.  

3. Warunki udziału w postępowaniu oraz sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków:

O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

1/. posiadają uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

2/. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177, z późn. zm.).

Spełnianie wymaganych od wykonawców warunków udziału w postępowaniu oceniane będzie na podstawie kompletności oraz poprawności dokumentów wchodzących w skład oferty, według zasady spełnia - nie spełnia.

4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.

6. Termin wykonania zamówienia: cztery tygodnie od podpisania umowy

7. Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://www.ugradzanow.bip.org.pl

8. Specyfikację istotnych warunków zamówienia można otrzymać również w siedzibie Zamawiającego: Radzanów 92a, 26 – 807 Radzanów, pok. 7 lub za zaliczeniem pocztowym.

9. Pracownikami uprawnionymi do kontaktu z Wykonawcami są:

·         Jaworska Genowefa   tef 0 48 613 62 76 fax 048 613 62 36

Informacje dotyczące przetargu udzielane będą od pn.- pt. w godzinach: 7.30 ¸ 15.30.

10. Zamawiający ustala następujące kryteria oceny ofert i ich znaczenie (w %):

· Cena brutto       - 100%

11. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: Radzanów 92a w pokoju nr 17 (sekretariat) w nieprzekraczalnym terminie do dnia: 22.05.2007r. do godz. 1000. Otwarcie ofert nastąpi w dniu: 22.05.2007r. o godz. 10.20 w sali konferencyjnej, pok. 12.

12. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

13. Termin związania ofertą wynosi: 30 dni od upływu terminu składania ofert.

14. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej.

15. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów.

16. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej

SPECYFIKACJA 
ISTOTNYCH  WARUNKÓW  ZAMÓWIENIA

Nr  BRG 312/1/2007

1. ZAMAWIAJĄCY.

Gmina Radzanów,  26 – 807  Radzanów

Tel./048/ 613 62 76, Fax /048/ 613 62 36,  e mail bip@radzanow.pl

Źródło finansowania:

Gmina Radzanów

2.Tryb udzielenia zamówienia:

2.1. PRZETARG NIEOGRANICZONY /art. 39 ustawy Prawo zamówień publicznych/.

2.2.  SZACUNKOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA  PONIŻEJ  60.000 EURO

3.Opis przedmiotu zamówienia:

3.1. Przedmiotem zamówienia jest;

Wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie gm. Radzanów.

Roboty będące przedmiotem zamówienia stanowią infrastrukturę towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu.  Klasyfikacja przedmiotu zamówienia według CPV   45111000 – 8, 45230000 – 8 Roboty ziemne, Roboty w zakresie budowy wodociągów.

3.2. Miejsce wykonania zamówienia

Radzanów – Bukówno  – Młodynie , powiat białobrzeski, województwo mazowieckie.

3.2.Zestawienie robót planowanych do wykonania w ramach w/w zamówienia podane jest w przedmiarze stanowiącym załącznik nr 6 . 

  3.3. W ramach wyszczególnionych w w/w kosztorysie robót należy wykonać również:  
 - wszelkie roboty- prace pomocnicze i towarzyszące, które są konieczne do prawidłowego wykonania robót ujętych w dokumentacji o ofercie, w tym prace pomocnicze i towarzyszące wynikające ze specyfikacji technicznej i dokumentacji projektowej.

  3.4.Materiały, urządzenia niezbędne do realizacji robót oraz przewidziane w dokumentacji projektowej , specyfikacji technicznej i kosztorysie ofertowym zapewnia Wykonawca. 

Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty z wyrobów budowlanych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie dopuszczonych w rozumieniu przepisu art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zm./

  3.5. Prace na obiekcie należy wykonać zgodnie z przekazaną dokumentacją projektową, kosztorysem ofertowym oraz specyfikacją techniczną stanowiącą zał. Nr 2 do niniejszej specyfikacji.

  3.6. W sprawach nie uregulowanych w dokumentach podanych w pkt 3.4 należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm państwowych, branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej. W przypadku wystąpienia sprzeczności między dokumentacją projektową, kosztorysem ofertowym a specyfikacją techniczną wiążącą decyzję w tych sprawach podejmie Zamawiający.

4.Termin wykonania zamówienia:

-         4 tygodnie od daty podpisania umowy.

5.Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:

O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki :

a) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29.01 2004 r. Prawo zamówień publicznych;

b) spełniają warunki zawarte w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych oraz w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia;

c) dysponują co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane i aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego w oparciu o art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów oraz urbanistów /Dz. U. z 2001r. Nr 5, poz. 42 ze zm./,w zakresie robót sanitarnych .

d) wykonali w okresie ostatnich 5 lat /2002-2006/ a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, min. 1 zamówienie  rodzajem i wartością zbliżone do przedmiotu zamówienia o wartości min. 100 000zł,  oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie,

e) udzielą min. 3 lata gwarancji na wykonane roboty,

W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie /konsorcjum, spółka cywilna/ warunki podmiotowe, o których mowa w pkt. 6c, winny być spełnione wspólnie przez Wykonawców.

Potwierdzenie spełnienia w/w warunków nastąpi w oparciu o dokumenty wymagane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, złożone w ofercie.

Zamawiający zastrzega sobie możliwość sprawdzenia prawdziwości złożonych w dokumentach informacji.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana według formuły „ spełnia – nie spełnia”.

Wykonawca, który nie spełni chociażby jednego wymaganego od niego warunku zostanie wykluczony z postępowania przetargowego, a ofertę tego Wykonawcy uzna się za odrzuconą.

5.1. W skład dokumentacji przetargowej wchodzą:

  a) niniejsza specyfikacja istotnych warunków zamówienia,

  b) druk oferty Wykonawcy ( zał. nr 1),

  c) specyfikacja techniczna ( zał. nr 2),

  d) projekt umowy (zał. nr 3),

  e) druk oświadczenia stosownie do art. 22 ust. 1 ustawy ( zał. nr 4)

  f) druk wykazu realizowanych robót ( zał. nr 5),

  g) przedmiar robót  (zał nr 6)

Koszt dokumentacji przetargowej –  bezpłatnie

SIWZ można odebrać w siedzibie Zamawiającego w pokoju nr 7 lub przesyłką za  zaliczeniem

pocztowym.

5.2 Dokumenty wyszczególnione w punktach 5.1.b,d. e, f) powinny zostać wypełnione przez Wykonawcę zgodnie z zapisami zawartymi w drukach i wymogami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

6. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:

Oferta winna zawierać następujące dokumenty:

6.1.(w formie załącznika nr1) Wypełniony druk oferty wraz z zaakceptowaniem oświadczeń i zobowiązań podanych w tym druku ( sporządzić wg wzoru druku stanowiącego zał. nr 1 do niniejszej specyfikacji).

6.2.(w formie załącznika nr 2)(kosztorys ofertowy czyli cenę ofertową brutto stanowiącą ryczałtową cenę zamówienia  ).

6.3.(w formie załącznika nr 3) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

6.4.(w formie załącznika nr 4) Oświadczenie, że firma spełnia wymagania art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych ( sporządzić wg wzoru druku stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji).

6.5. (w formie załącznika nr 5) Wykaz ważniejszych robót w tym co najmniej jedna taka sama lub zbliżona / sieć wodociągowa lub kanalizacyjna/ jak przedmiot zamówienia, zrealizowanych przez Wykonawcę w latach /2002-2006/,( sporządzić wg wzoru druku stanowiącego załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji ), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia  z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie.

      Informacje zawarte w wykazie winny stanowić potwierdzenie spełnienia warunku podane w
niniejszej specyfikacji.

6a. W przypadku składania oferty przez Wykonawcę prowadzącego działalność w formie spółki cywilnej oferta powinna zawierać:

6a.1. Umowę spółki cywilnej.

6a.2. Każdy wspólnik spółki cywilnej zobowiązany jest złożyć do oferty dokumenty wymienione w

pkt. 6.3. 

6a.3. Dokumenty wymienione w pkt 6.1, 6.2, 6.4, 6.5,   wspólnicy spółki cywilnej składają

wspólnie jako spółka cywilna.

6b. W przypadku  składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie /konsorcjum/

  oferta winna zawierać:

  6b.1. Umowę /konsorcjum/,w której strony zobowiążą się do złożenia oferty wspólnej .Umowa

 powinna zawierać oświadczenie zobowiązania, że każdy z członków umowy w przypadku

 wygrania przetargu, będzie ponosił solidarną odpowiedzialność wobec siebie i Zamawiającego

 na etapie realizacji zamówienia, jak i z tytułu udzielonych gwarancji i rękojmi, szczegółowo

 określać przedmiot działalności, czas trwania umowy, prawa, obowiązki i zakres prac

 realizowanych przez poszczególnych członków umowy, pełnomocnika /lidera/ do reprezentowania

Wykonawców w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w

postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem

/liderem/.

6b.2. Każdy z Wykonawców zobowiązany jest złożyć do oferty dokumenty wymienione

w pkt.6.3.

6b.3. Dokumenty wymienione w pkt. 6.1, 6.2, 6.4, 6.5,  Wykonawcy składają wspólnie.

     

6.c. W przypadku składania oferty przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wymagane dokumenty składa zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.05.2006r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich można żądać zamawiający od wykonawców, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006r. Nr 87, poz. 605).

Dokumenty, o których mowa  w punktach  6.3, 6a.1, 6b.1 mogą być przedstawione w formie oryginałów lub kserokopii poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Komisja zastrzega sobie prawo zażądania od Wykonawcy, przedłożenia Komisji do wglądu, oryginałów wymienionych dokumentów. Dokumenty dotyczące wpłaty wadium należy złożyć zgodnie z pkt. 8 niniejszej specyfikacji.

7. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami:

Zamawiający nie  dopuszcza składania oświadczeń i dokumentów oraz porozumiewania się drogą elektroniczną.

7.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim i z zachowaniem formy pisemnej. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, pytania oraz informacje przekazane za pomocą faksu uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu na ich składanie i została niezwłocznie potwierdzona pisemnie.

7.2. Wykonawca może zwrócić się na piśmie do Zamawiającego (nie później niż na 6 dni przed terminem składania ofert) o wyjaśnienie treści SIWZ. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekaże Wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania oraz udostępni na stronie internetowej, na której jest zamieszczona SIWZ.

7.3. Przed upływem do składania ofert Zamawiający może zmodyfikować treść SIWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego modyfikacja SIWZ zostanie doręczona wszystkim Wykonawcom, którzy pobrali specyfikację oraz zamieszczona na stronie internetowej na której jest zamieszczona SIWZ.

7.4. W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie wszelka  korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem.

7.5.Wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami:

Prowadzący sprawę:

Urząd Gminy w  Radzanowie, 26- 807 Radzanów 92A

Osoba  uprawniona do kontaktowania się z oferentami: Jaworska Genowefa

 tel. /48/ 613 62 76,   fax.  / 0-48/ 613 62 36

Godziny urzędowania; poniedziałek – piątek w godz. 730-1530.

8. Wymagania dotyczące wadium:

 Nie dotyczy.

9. Termin związania z ofertą:

Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

10. Opis sposobu przygotowania ofert:

10.1. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.

10.2. Na zadanie wyszczególnione w pkt 3 Wykonawca składa jedną ofertę, w jednym egzemplarzu. Jeżeli Wykonawca złoży więcej niż jedną ofertę samodzielnie lub samodzielnie i wspólnie z innymi Wykonawcami, wszystkie złożone przez niego oferty zostaną odrzucone.

Ta sama firma może być wskazana w różnych ofertach jako podwykonawca.

10.3. Wykonawcy przedstawiają oferty zgodne z wymaganiami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

10.4. Oferta winna być napisana w języku polskim na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką oraz opieczętowana i podpisana .Dokumenty wchodzące w skład oferty muszą być czytelne. Dokumenty sporządzone w innym języku niż język polski winne być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.

Oferta ( wypełniony druk oferty – zał. nr 1 do SIWZ) powinna być podpisana przez osobę (osoby)upoważnioną/e do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy i zaciągania zobowiązań w wysokości co najmniej odpowiadającej cenie oferty wraz z pieczęciami imiennymi i pieczęcią firmową.

Załączniki do oferty, w tym dokumenty potwierdzane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę

winny być podpisane tak jak druk oferty ( zał. nr 1 do SIWZ) lub przez jedną z osób upoważnioną

do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.

Dopuszcza się podpisywanie druku oferty i załączników do niej oraz potwierdzenie za zgodność z

oryginałem przez osobę nie wymienioną w dokumencie potwierdzającym uprawnienie do

występowania w obrocie prawnym ( składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy) pod

warunkiem dołączenia do oferty pełnomocnictwa dla osoby podpisującej.

Przy składaniu ofert wspólnych /konsorcjum itp./ w miejscu „Wykonawca” należy używać zapisów:

„ konsorcjum firm,” „ oferta wspólna firm” itp. oraz podać nazwy i adresy tych firm.

Druk oferty i załączniki do oferty winny być podpisane zgodnie w wymogami podanymi w tych

drukach.

Wszystkie dokonane poprawki lub korekty błędów, muszą być parafowane przez osobę/y

podpisującą/e ofertę.

   

Zaleca się, aby wszystkie zapisane strony lub kartki oferty były ponumerowane kolejnymi

numerami i ilość stron/karty wpisana do oferty.

10.5. Oferta winna zawierać:

10.5.1. Wypełniony druk oferty z zaakceptowaniem oświadczeń i zobowiązań podanych w tym

druku (sporządzić wg wzoru druku stanowiącego zał. nr  1 do niniejszej specyfikacji).

10.5.2. Pełnomocnictwo dla jednego Wykonawcy do reprezentowania wszystkich Wykonawców

wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnik może być ustanowiony do

reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia

umowy (dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie).

10.5.3. Pełnomocnictwo do podpisania oferty względnie do podpisania innych dokumentów

składanych wraz z ofertą (dotyczy Wykonawców, którzy udzielili pełnomocnictw innym osobom).

10.5.4. Dokumenty wymienione w pkt. 6 niniejszej specyfikacji.

10.6. Wykonawca, który planuje realizować zamówienie przy współpracy z podwykonawcami,

wskaże w ofercie nazwy podwykonawców oraz określi rodzaj robót, jaki zamierza im powierzyć.

10.7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, z

zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 ustawy.

 10.8. Wykonawca zamieści ofertę w dwóch nieprzejrzystych i szczelnie zamkniętych kopertach ( wewnętrznej i zewnętrznej), które:

 - będą zaadresowane na Zamawiającego na adres podany w pkt 1

 - będą posiadać oznaczenia : „ Oferta na przetarg nieograniczony na „sieć wodociągowa ” 

Poza oznaczeniami podanymi powyżej, koperta wewnętrzna będzie posiadać nazwę i adres

Wykonawcy.

10.9. Wykonawca może wprowadzić w złożonej przez siebie ofercie zmiany lub wycofać ofertę  z przetargu. Warunkiem przyjęcia i rozpatrzenia przez Zamawiającego zmian w ofercie lub wycofania oferty z  przetargu jest pisemne jego powiadomienie, nie później niż w terminie składania ofert określonym w pkt .11 niniejszej specyfikacji.

W przypadku zmiany ceny ofertowej , Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę zamienną zawierającą wypełniony druk oferty/ druk stanowiący zał.nr 1 do niniejszej specyfikacji/. z adnotacją „ CENA OFERTOWA ZAMIENNA”. Cena ofertowa zamienna będzie ceną oferty.

Powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu zostanie przygotowane, opieczętowane i oznaczone zgodnie z postanowieniem pkt.10.8 wewnętrzna i zewnętrzna koperta będzie dodatkowo oznaczona określeniami „ ZMIANA lub WYCOFANIE” .

Wykonawca nie może wprowadzić zmian w ofercie po upływie terminu składania ofert.

10.10. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 96 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnianiu od chwili ich otwarcia, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeśli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert , zastrzegł, że nie mogą one być udostępniane.

10.11. Przez tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16. 04 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji ( tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 153, poz. 1503 z późniejszymi zmianami) rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą,  co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.

 10.12. Wykonawca winien złożyć na formularzu ofertowym stosowne zastrzeżenia dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa zawartej w ofercie.

10.13. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem: „Tajemnica przedsiębiorstwa” lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty.

10.14. Wykonawca w szczególności nie może zastrzec informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.

11.Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert:

11.1 Oferty należy złożyć do dnia 22 maja 2007r. do godz. 10.00 w siedzibie  Zamawiającego:        
Urząd Gminy w Radzanowie, 26-807 Radzanów 92A, pok.  17  tj. SEKRETARIAT

Wszystkie oferty otrzymane przez Zamawiającego po terminie podanym powyżej, w tym również drogą pocztową, zostaną zwrócone Wykonawcom bez otwierania kopert wewnętrznych po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.

11.2 Jawne otwarcie złożonych ofert  nastąpi w dniu 22 maja 2007r. o godz. 10.20 w  siedzibie Zamawiającego:

Urząd Gminy w Radzanowie,  26-807 Radzanów 92A, pok.  nr – 12 tj. sala konferencyjna

11.3 Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

11.4 Podczas otwierania kopert  Zamawiający sprawdzi oraz ogłosi:

             a/ stan otwieranych kopert /które powinny być nienaruszone do chwili otwarcia/,

             b/ nazwę i adres Wykonawcy,

 c/ ceny ofertowe,

11.5 Informacje o których mowa w pkt.11.3 i 11.4 Zamawiający przekaże niezwłocznie wykonawcom, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert na ich pisemny wniosek.

12. Opis sposobu obliczenia ceny:

12.1 Cena oferty winna być wyrażona w złotych polskich (PLN).

        Rozliczenie miedzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w PLN.

    

13.Opis kryteriów którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert:

13.1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i ich znaczeniem:

-         cena brutto za realizację całego zamówienia – 100%

13.1.1. Ocena ofert dokonywana będzie wg następującego wzoru;

                         C =   x waga kryterium

13.1.2 Ilość punktów z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrąglania.

13.2. Oceny ofert dokona komisja przetargowa powołana przez Zamawiającego.

Na posiedzeniach niejawnych komisja przetargowa:

- dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu i wykluczy

   każdego z Wykonawców, w odniesieniu do którego stwierdzi że zachodzą przesłanki wskazane w

   art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych,

- dokona badania i oceny ofert i odrzuci każdą ofertę w przypadku stwierdzenia, że zachodzą

   okoliczności określone w art. 89 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych tj:

   1) jest niezgodna z ustawą;

   2) treść oferty nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia;

   3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu

       nieuczciwej konkurencji;              

   4) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia;

   5) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie

       zamówienia;

  6) zawiera omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny, których nie można poprawić na podstawie art.

      88 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub błędy w obliczeniu ceny;

  7) wykonawca w terminie 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie

      omyłki rachunkowej w obliczeniu ceny;

  8) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.

13.3W toku badania i oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać:

   a) udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień  dotyczących treści złożonych przez nich ofert

      oraz sprawdzenia informacji zawartych w ofercie;

  

13.4.Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie oraz omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny i zawiadomi o tym wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty.

Poprawienie omyłek rachunkowych w obliczeniu ceny dokonywane będzie zgodnie z
art. 88 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny, których nie można poprawić na podstawie art. 88 ustawy lub błędy w obliczeniu ceny, a także nie wyrażenie przez Wykonawcę zgody na poprawienie omyłki rachunkowej w obliczeniu ceny spowodują odrzucenie oferty.

13.5.Zamawiający unieważni postępowanie, jeżeli wystąpi przynajmniej jedna z okoliczności, o których mowa w art. 93 ust.1 ustawy Rawo zamówień publicznych.

13.6.Zamawiający przyzna zamówienie Wykonawcy, którego oferta odpowiada wymaganiom określonym w ustawie Prawo zamówień publicznych i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz została uznana za najkorzystniejszą tj. uzyskała najwyższa ilość punktów.

14. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego:

14.1 Po rozstrzygnięciu przetargu informacja o wyborze oferty zostanie zamieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej na której zamieszczona jest niniejsza specyfikacja, a ponadto wszyscy Wykonawcy zostaną powiadomieni pisemnie.

Wybranemu Wykonawcy wskaże termin i miejsce podpisania umowy.

14.2 Zamawiający i wybrany na wykonawcę oferent zawrą umową w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty nie później jednak niż przed upływem terminu związania ofertą.

14.3 Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzenia ich ponownej oceny chyba, że zachodzą przesłanki o których mowa w art.93 ust.1 Prawa zamówień publicznych.

15. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

15.1 Zamawiający nie przewiduje zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

16. Istotne dla stron postanowienia które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego:

16.1 Projekt umowy stanowi załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ.

17. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia:

17.1 Wykonawcom, osobom oraz organizacjom zrzeszającym Wykonawców, których interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, o której mowa wyżej.

17.2 W sprawach nie uregulowanych niniejsza specyfikację obowiązują ustalenia zawarte w ustawie Prawo zamówień publicznych, a w sprawach nie uregulowanych ustawa będą stosowane przepisy Kodeksu Cywilnego.

18.Opis części zamówienia jeżeli Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych:

Zamawiający nie dopuszcza składania przez Wykonawcę ofert częściowych

19. Maksymalna liczba Wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze umowę ramową:

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

20. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających o których mowa w art.67 ust.1 pkt 6 i 7

Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67 ust.1 pkt.6 Prawo zamówień publicznych

21.Opis sposobu przedstawienia ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakie muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli Zamawiający dopuszcza ich składania:

Zamawiający nie dopuszcza składania przez Wykonawcę ofert wariantowych.

22. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej Zamawiającego, jeżeli Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczna:

Zamawiający nie dopuszcza porozumiewania się droga elektroniczna.

23. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy Zamawiającym a Wykonawcą:

Zamawiający nie przewiduje prowadzenia rozliczeń z Wykonawcami w walutach obcych.

24. Jeżeli Zamawiający przewiduje aukcje elektroniczną:

Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

25. Ustalenia dotyczące powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom:

Zamawiający dopuszcza możliwość wykonania części zamówienia przez podwykonawców.

26.Dokumentacja przetargowa.

26.1 Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z formularzem oferty i załącznikami.

Radzanów, dnia  14 maja 2007r.

                                                                                              Załącznik nr 4

                               

  Oświadczenie

Dot.: przetargu nieograniczonego nr BRG 312/1/2007 na inwestycję pn;
wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie gm. Radzanów.

…………………………………………………………………………………………………

                                                 Wykonawca – Firma ( nazwa i adres firmy)

…………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

oświadcza, że:

1)      posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,

2)      posiada niezbędną wiedze i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

3)      znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,

4)      nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1i 2 ustawy z dn. 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz. 177 ze zmianami).

…………………………………..                           ………………………………………….

/miejscowość, data/                                                                         /podpis  i pieczęć upełnomocnionego

                                                                                                                         przedstawiciela firmy/

Załącznik nr 3


                                              Umowa nr          /2007 - projekt

Zawarta w dniu ............ w Radzanowie pomiędzy  Gminą Radzanów z siedzibą w Radzanowie 92A, zwaną w dalszej części umowy „ Zamawiającym”, reprezentowaną przez :

1. Stanisława Fatka – Wójta Gminy

a  .............................................  

z drugiej strony , zwaną w dalszej części umowy „ Wykonawcą”, reprezentowaną przez:

1. .............................................

Zawarto umowę o następującej treści:    

                                                                           § 1

1.Na podstawie przeprowadzonego przetargu nieograniczonego z dnia 22.05.2007r Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania;

Kompleksowe wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie .                                                                                                                                                                                                                                                       

1.1.Miejsce  wykonania zamówienia;

Miejscowości; Radzanów, Bukówno, Młodynie.

Gmina Radzanów, powiat białobrzeski, województwo mazowieckie.

2. Opis przedmiotu zamówienia:

   2.1. Zestawienie robót planowanych do wykonania w ramach w/w zamówienia podane jest w druku kosztorysu ofertowego stanowiącym zł. Nr 2 do niniejszej umowy.

   2.2. W ramach wyszczególnionych w w/w kosztorysie robót należy wykonać również:

    - wszelkie roboty- prace pomocnicze i towarzyszące,  które są konieczne do prawidłowego wykonania robót ujętych w kosztorysie ofertowym, w tym prace pomocnicze i towarzyszące wynikające ze specyfikacji technicznej i dokumentacji projektowej.

 2.3 Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty z wyrobów budowlanych dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie dopuszczonych w rozumieniu przepisu art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane /tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 207, poz. 2016 z późn. zm./

  2.4. Prace na obiekcie należy wykonać zgodnie z przekazaną dokumentacją projektową, kosztorysem ofertowym oraz specyfikacją techniczną stanowiącą zał. nr 2 do niniejszej umowy.

 2.5. W sprawach nie uregulowanych w dokumentach podanych w pkt 2.4 niniejszego paragrafu należy stosować się do obowiązujących warunków technicznych, norm państwowych, branżowych, przepisów prawa budowlanego, dozoru technicznego oraz sztuki inżynierskiej. W przypadku wystąpienia sprzeczności między dokumentacja projektową, kosztorysem ofertowym a specyfikacją techniczną wiążącą decyzję w tych sprawach podejmie Zamawiający zgodnie z pkt.16 S.I.W.Z.

§ 2

Przekazanie terenu budowy oraz niezbędne do realizacji dokumenty (w tym dokumentację projektową) Zamawiający przekaże Wykonawcy w dniu podpisania umowy.

§ 3

1.. Wykonawca ponosi odpowiedzialność i zobowiązany jest  do:

a)      urządzenia terenu budowy, wykonania projektu organizacji ruchu oraz oznakowania terenu budowy,

b)      w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji – naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,

c)      demontażu, napraw, montażu ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu,

d)       dokonania odkrywek w przypadku nie zgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających,

e)      zapewnienia obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne obejmującej wytyczenie oraz bieżącą inwentaryzację powykonawczą,

f)        dokonania uzgodnień, uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,

g)      odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy,

h)      zapewnienia dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,

i)        utrzymana terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,

      l) umożliwienia wstępu na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego
           i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym

           przedstawicielom Inwestora,

m)    uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Inwestorowi najpóźniej do dnia odbioru końcowego.

      n) uszkodzenia i zniszczenia spowodowane przez Wykonawcę z terenem sąsiadującym z   
     przekazanym   terenem budowy,

      o)  szkody osób trzecich powstałe w wyniku realizacji robót niezgodnie z obowiązującymi
    przepisami, w tym:  przepisami BHP.

2. Szkody i zniszczenia spowodowane w wykonanych robotach na skutek zdarzeń losowych i innych, powstałe przed odbiorem końcowym obiektu Wykonawca naprawia na własny koszt.

Koszty  wymienione w ust.1 i 2 niniejszego paragrafu nie podlega odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że są włączony w cenę zamówienia.

§ 4

W okresie obowiązywania, po rozwiązaniu lub po wygaśnięciu Umowy, Wykonawca jest i będzie odpowiedzialny wobec Inwestora na zasadach uregulowanych w Kodeksie cywilnym za wszelkie szkody, (wydatki, koszty postępowań) oraz roszczenia osób trzecich w przypadku, gdy będą one wynikać z wad przedmiotu umowy lub nie dołożenia należytej staranności przez Wykonawcę lub jego Podwykonawcę przy wykonywaniu przedmiotu umowy.

§ 5

Czas trwania zamówienia: cztery tygodnie od podpisania umowy

a)      rozpoczęcie-    ………………..

b)      zakończenie –  ……………….

                                                                     § 6

Wykonawca udziela Zamawiającemu 36 miesięcy gwarancji i rękojmi na wykonane roboty i zamontowane urządzenia, licząc od daty odbioru końcowego.

§ 7

1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy:

 a) Za wykonanie robót stanowiący przedmiot niniejszej umowy ustala się wynagrodzenie ryczałtowym wg  kosztorysu ofertowego . Wynagrodzenie dla zakresu robót określonego kosztorysem ofertowym stanowiącym zał. nr 1 do umowy  w kwocie łącznej brutto (z .....% podatkiem VAT):

brutto:  ............... PLN.

(słownie: .............................).

    b)Wynagrodzenie ustalone w pkt a) niniejszego ustępu może ulec zmianie w przypadku zmiany ustalonego w kosztorysie ofertowym zakresu robót.

   Zwiększenie zakresu robót dodatkowych i należnego z tego tytułu  wynagrodzenia nie może przekroczyć 20% wartości zamówienia podstawowego, tj. podanego w pkt a) niniejszego ustępu i może nastąpić jedynie w przypadku zaistnienia okoliczności podanych w art. 67 ust. 1 pkt 5  ustawy Prawo zamówień publicznych.

c) Zamawiający zapłaci wykonawcy ostateczne wynagrodzenie ustalone w sposób podany w kosztorysie ofertowym, na podstawie opracowanego kosztorysu za faktycznie wykonane ilości jednostek obmiarowych ceny jednostkowe podane w kosztorysie ofertowym z uwzględnieniem postanowień zawartych w pkt b) niniejszego ustępu oraz ust. 2  niniejszego paragrafu

2. Roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym( art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych), które mogą wystąpić w trakcie realizacji zamówienia, będą kalkulowane w kosztorysie opracowanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.

   Kosztorys na w/w roboty opracowany będzie metodą kalkulacji szczegółowej na podstawie księgi obmiaru, dziennika budowy, jednostkowych nakładów rzeczowych oraz niżej podanych cen czynników produkcji i wskaźników:

   - godzinowa stawka robocizny kosztorysowej  -  ......  PLN/godz.,

   - ceny jednostkowe materiałów wraz z kosztami zakupu i ceny jednostkowe sprzętu ustalane będą na podstawie kalkulacji własnej Wykonawcy, lecz nie wyżej od średnich cen materiałów i sprzętu publikowane w informacji Sekocenbudu w okresie sporządzania kosztorysu,

   - Kp – wskaźnik kosztów pośrednich liczony procentowo od robocizny i sprzętu (R+S)    -  ...... %

   - Z – wskaźnik zysku liczony procentowo od robocizny, sprzętu i kosztów pośrednich (R+S+Kp) - ...... %

   Ustalone ceny roboczogodziny kosztorysowej, wskaźniki kosztów pośrednich, zysku oraz zasady ustalania cen jednostkowych materiałów i sprzętu będą obowiązywały w całym okresie trwania umowy. 

                                                                           § 8

Rozliczenie za wykonane roboty odbywać się będzie;

1. Rozliczenie za wykonane roboty objętych niniejszą umową nastąpi na podstawie faktur VAT

    wystawionej przez Wykonawcę na:

    Gmina Radzanów 92A, 26 – 807 Radzanów    NIP 798 – 124 – 90 – 90

2. Faktury będzie wystawiana na podstawie potwierdzonych przez inspektora nadzoru dokumentów, tj.

    protokołu odbioru wykonanych robót, książki obmiaru i kosztorysu opracowanego wg. zasad podanych w § 7 ust.1 pkt.c z przywołaniem uwag z §12.

3.Wynagrodzenie będzie płatne przez Zamawiającego przelewem na konto Wykonawcy podane na fakturze.

5.Zapłata wynagrodzenia nastąpi w ciągu 30 dni od daty otrzymania faktury.

                                                                           § 9

1. Przekroczenie terminu oddania obiektu z przyczyn zależnych od Wykonawcy spowoduje pomniejszenie należnego wynagrodzenia Wykonawcy o kwotę równą 0,5% wartości umowy za każdy dzień przekroczenia terminu.

2. W przypadku wystąpienia w wykonanych robotach wad nie dających się usunąć a umożliwiających eksploatację obiektu Zamawiający pomniejszy należne wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę do 10% wartości umowy.

3. Wady w robotach, stwierdzone podczas odbioru lub w okresie gwarancji i rękojmi dające się

    usunąć, Wykonawca usunie w terminie  7 dni od daty powiadomienia..

4. Za zwłokę w usunięciu wad, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu Wykonawca zapłaci karę w wysokości 0,5% wynagrodzenia umownego za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia uzgodnionego jako termin usunięcia usterek.

5. Odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn niezależnych od Zamawiającego oraz odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z powodu realizacji przez Wykonawcę zamówienia w sposób istotnie odbiegający od warunków umowy/ w tym specyfikacji technicznej/ upoważnia Zamawiającego do naliczenia Wykonawcy kary umownej w wysokości 5% wartości umowy.

6. Zamawiający zapłaci odsetki ustawowe za nieterminowe regulowanie należności Wykonawcy.

7. Jeżeli kary umowne nie pokrywają poniesionej szkody Zamawiający i Wykonawca mogą dochodzić odszkodowania uzupełniającego.

                                                                          § 10

  1. Wykonawca wykona zamówienie samodzielnie lub przy współpracy z niżej wymienionymi podwykonawcami:

- ...............................

 Zmiana podwykonawcy ustalonego w ofercie – umowie lub podzlecenie robót innym

 podwykonawcom wymaga zgody Zamawiającego.

2. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podmiotów, z których pomocą zobowiązanie wykonuje, jak również podmiotów, którym wykonanie zobowiązania powierza, jak za działanie lub zaniechanie.   

3. Wykonawca składając fakturę za roboty wykonywane przez podwykonawców dołączy potwierdzenie Zamawiającemu  uregulowania wynagrodzenia  tym podwykonawcom.

§ 11

1. Zamawiającemu zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy w przypadku realizacji przez Wykonawcę zamówienia w sposób istotnie odbiegający od ustalonych warunków umowy (specyfikacji technicznej).

2. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, ze wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można przewidzieć w chwili zawarcia umowy , Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonanej części umowy/art.145 Prawo Zamówień Publicznych/.

§ 12

ODBIORY I PROCEDURA

Protokół odbioru częściowego

Po zakończeniu etapu robót, dokonaniu wpisu w dzienniku budowy przez kierownika budowy i potwierdzeniu gotowości do odbioru częściowego przez inspektora nadzoru Wykonawca zawiadomi Inwestora o gotowości odbioru.

 Wykonawca przygotuje następujące dokumenty:

a)      protokóły odbiorów technicznych, atesty na wbudowane materiały,

b)      dziennik budowy – do wglądu,

c)      protokóły badań i sprawdzeń – jeśli będą możliwe do wykonania lub konieczne,

d)      rozliczenie częściowe (etapu) budowy z podaniem wykonanych elementów, ich ilości i wartości brutto -ogółem oraz netto /bez podatku VAT/.

Inwestor wyznaczy datę i rozpocznie czynności odbioru częściowego robót stanowiących przedmiot umowy w ciągu 10 dni od daty zawiadomienia i powiadomi uczestników odbioru.

Zakończenie czynności odbioru częściowego powinno nastąpić w ciągu 7 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia odbioru.

Protokół odbioru częściowego sporządzi Inwestor na formularzu określonym przez Inwestora i doręczy Wykonawcy w dniu zakończenia odbioru częściowego.

Protokół odbioru końcowego

Po zakończeniu robót, dokonaniu wpisu w dzienniku budowy przez kierownika budowy i potwierdzeniu gotowości odbioru przez inspektora nadzoru Wykonawca zawiadomi Inwestora o gotowości odbioru. Przy zawiadomieniu Wykonawca załączy następujące dokumenty:

a)      inwentaryzację geodezyjną powykonawczą,

b)      protokóły odbiorów technicznych, atesty na wbudowane materiały,

c)      dokumentację powykonawczą obiektu wraz z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie budowy, potwierdzonymi przez kierownika budowy i inspektora nadzoru,

d)      dziennik budowy,

e)      oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę, obowiązującymi przepisami i Polskimi Normami,

f)        rozliczenie końcowe budowy z podaniem wykonanych elementów, ich ilości i wartości ogółem oraz netto (bez podatku VAT).

Inwestor wyznaczy datę i rozpocznie czynności odbioru końcowego robót stanowiących przedmiot umowy w ciągu 14 dni od daty zawiadomienia i powiadomi uczestników odbioru.

Zakończenie czynności odbioru powinno nastąpić (zakończyć) w ciągu 7 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia odbioru.

Protokół odbioru końcowego sporządzi Inwestor na formularzu określonym przez Inwestora i doręczy Wykonawcy w dniu zakończenia odbioru

Wady ujawnione w trakcie odbioru.

Jeżeli w toku czynności odbioru częściowego lub końcowego zostaną stwierdzone wady, to Inwestorowi przysługują następujące uprawnienia:

1)      jeżeli wady nadają się do usunięcia, może odmówić odbioru do czasu usunięcia wad;

2)      jeżeli wady nie nadają się do usunięcia to:

a) jeżeli nie uniemożliwiają one użytkowania przedmiotu odbioru zgodnie z przeznaczeniem, 

    Inwestor może obniżyć odpowiednio wynagrodzenie,

b)jeżeli wady uniemożliwiające użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem Inwestor może odstąpić

   od umowy lub żądać wykonania przedmiotu umowy po raz drugi.

Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Inwestora o usunięciu wad.

                                                                          § 13

1. Inspektorem nadzoru z ramienia Zamawiającego będzie:

    

2. Kierownikiem budowy z ramienia Wykonawcy będzie:

  

3. O zmianie inspektora nadzoru i kierownika budowy strony będą się wzajemnie powiadamiały.

                                                                          § 14

W sprawach nie uregulowanych niniejsza umową będą stosowane ustalenia podane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dotyczącej przedmiotu umowy, przepisy ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz. 177) oraz przepisy Kodeksu Cywilnego.

                                                                        § 15

Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności .

§ 16

Wierzytelności z tytułu niniejszej umowy nie mogą być przedmiotem przelewu na rzecz osób trzecich.

§ 17

Wszelkie spory wynikłe z treści i realizacji umowy będą poddane orzecznictwu właściwego sadu powszechnego w Białobrzegach.

§ 18

Umowę sporządzono w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, z czego jeden  egz. otrzymuje Wykonawca,  pozostałe  2 egz. pozostają u Zamawiającego.

ZAMAWIAJACY:                                                                                                 WYKONAWCA:

Załącznik nr 2

                        SPECYFIKACJA  TECHNICZNA                 

1.WYMAGANIA  OGÓLNE

2.1.Przedmiot warunków ogólnych

Przedmiotem niniejszych warunków są zasady wykonania;

Wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie gm. Radzanów.

2.2.Zakres stosowania warunków

Jako część warunków ogólnych należy odczytywać i rozumieć w wykonywaniu robót opisanych w dokumentacji projektowej, wymienionych w kosztorysie ofertowym.

2.3.Określenia podstawowe.

Kierownik budowy – osoba wyznaczona przez Wykonawce, upoważniona do kierowania robotami i do występowania w jego imieniu w sprawach realizacji kontraktu.

Materiały – wszelkie tworzywa niezbędne do wykonywania robót, zgodnie z dokumentacją techniczną i specyfikacjami technicznymi.

Przedmiar robót – wykaz robót, kosztorys ofertowy z  podaniem ich ilości w kolejności technologicznej ich wykonania

2.4. Ogólne wymagania dotyczące robót

Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za ich zgodność z kosztorysem ofertowym, wizją terenu i zakresu robót.

2.4.1. Przekazanie terenu budowy

Zamawiający w terminie określonym w dokumentach umowy przekaże Wykonawcy teren budowy.

2.4.2. Zabezpieczenie terenu budowy

Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu budowy w okresie trwania realizacji umowy aż do zakończenia i odbioru ostatecznego robót.

Wykonawca dostarczy,  zainstaluje i będzie utrzymywać tymczasowe urządzenia zabezpieczające, dozorców, wszelkie inne środki niezbędne do ochrony robót, wygody społeczności i innych.  Koszt zabezpieczenia terenu budowy nie podlega odrębnej zapłacie i przyjmuje się, że jest włączony w cenę umowną.                     

2.4.3. Ochrona środowiska w czasie wykonywania robót

Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

2.4.4. Ochrona przeciwpożarowa

Wykonawca będzie przestrzegać przepisy ochrony przeciwpożarowej.

Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty spowodowane pożarem wywołanym jako rezultat realizacji robót albo przez personel Wykonawcy.

2.4.5. Materiały szkodliwe dla otoczenia

Materiały, które w sposób trwały są szkodliwe dla otoczenia, nie będą dopuszczone do użycia. Nie dopuszcza się użycia materiałów wywołujących szkodliwe promieniowanie o stężeniu większym od dopuszczalnego, określonego odpowiednimi przepisami.

2.4.6. Bezpieczeństwo i higiena pracy

Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto Wykonawca /kierownik budowy jest zobowiązany sporządzić lub zapewnić sporządzenie, przed rozpoczęciem robót, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uwzględniając specyfikę robót i warunki  prowadzenia robót budowlanych, zgodnie z art.21a ustawy Prawo budowlane.

Wykonawca zapewni i będzie utrzymywał wszelkie urządzenia zabezpieczające, socjalne oraz sprzęt i odpowiednią odzież dla ochrony życia i zdrowia osób zatrudnionych na budowie oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.

Uznaje się, że wszelkie koszty związane z wypełnieniem wymagań określonych powyżej nie podlegają odrębnej zapłacie i są uwzględnione w cenie umownej.

2.4.7. Ochrona i utrzymanie robót

Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszelkie materiały używane do robót od daty rozpoczęcia do daty zakończenia i odbioru ostatecznego robót.

2,4.8. Stosowanie się do prawa i innych przepisów

Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z robotami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.

2.5. Materiały

Materiały niezbędne do realizacji robót wyszczególnione w kosztorysie ofertowym zapewnia Wykonawca. Materiały i urządzenia dostarczone przez Wykonawcę powinny odpowiadać wymogom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w ustawie Prawo budowlane.

2.5.1. Przechowywanie i składowanie materiałów

Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały, do czasu gdy będą one potrzebne do robót, były zabezpieczone przed zanieczyszczeniem, zachowały swoją jakość i właściwość do robót. Miejsca czasowego składowania materiałów będą zlokalizowane w obrębie terenu robót w miejscach uzgodnionych z  Zamawiającym.

2.6. Sprzęt

Wykonawca jest zobowiązany do używania jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót i bezpieczeństwo osób.

Sprzęt będący własnością Wykonawcy lub wynajęty do wykonania robót ma być utrzymywany w dobrym stanie i gotowości do pracy. Będzie on zgodny z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi jego użytkowania.

2.7. Wykonanie robót

Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z wymaganiami specyfikacji technicznej

2.8. Zasady kontroli jakości robót

Celem kontroli robót będzie takie sterowanie ich przygotowaniem i wykonaniem, aby osiągnąć założoną jakość robót.

Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakości materiałów.

2.9. Certyfikaty i deklaracje

Dopuścić do użycia należy tylko te materiały, które posiadają:

1.certyfikat na znak bezpieczeństwa wykazujący, że zapewniono zgodność z kryteriami technicznymi określonymi na podstawie Polskich Norm, aprobat technicznych oraz właściwych przepisów i dokumentów technicznych,

2. deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z:

-  Polską Normą lub

- aprobatą techniczną, w przypadku wyrobów, dla których nie ustanowiono Polskiej Normy i które spełniają wymogi specyfikacji technicznej.

W przypadku materiałów, dla których ww. dokumenty są wymagane przez specyfikację techniczną, każda partia dostarczona do robót będzie posiadać te dokumenty, określające w sposób jednoznaczny jej cechy.

2.10. Obmiar robót

2.10.1. Ogólne zasady obmiaru robót

Obmiar robót będzie określać faktyczny zakres wykonywanych robót zgodnie z specyfikacją techniczną, w jednostkach ustalonych w kosztorysie,

Jakikolwiek błąd lub przeoczenie (opuszczenie) w ilościach podanych w przedmiarze robót-kosztorysie ofertowym lub gdzie indziej w specyfikacji technicznej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ukończenia wszystkich robót. Wykonawca przed złożeniem oferty winien dokładnie zapoznać się z dokumentacją przetargową oraz dokonać wizji robót do wykonania porównując  zakres robót określony  do wykonania z załączonym do dokumentacji przetargowej przedmiarem-kosztorysem ofertowym Błędne dane zostaną poprawione wg instrukcji Inspektora Nadzoru na piśmie – i włączone do zakresu robót do wykonania - jednak wartość inwestycji się nie zmieni w przypadku stwierdzenia błędu po podpisaniu umowy.

Obmiar gotowych robót będzie przeprowadzony z częstością wymaganą do celu

płatności na rzecz Wykonawcy  w  terminach  określonych w umowie – 1 raz.

2.10.2. Zasady określania ilości robót i materiałów

Długości sieci wodociągowej będzie obmierzana zgodnie z przedmiarem i dokumentacją.

2.10.3. Czas przeprowadzenia obmiaru                                      

Obmiary będą przeprowadzone przed ostatecznym odbiorem robót, a także w przypadku występowania dłuższej przerwy w robotach.

Obmiar robót zanikających przeprowadza się w czasie ich wykonywania.

Obmiar robót podlegających zakryciu przeprowadza się przed ich zakryciem.

Roboty pomiarowe do obmiaru oraz nieodzowne obliczenia będą wykonane w sposób zrozumiały i jednoznaczny.

2.11. Odbiór robót

2.11.1. Rodzaje odbiorów robót

Roboty podlegają następującym etapom odbioru:

a) odbiorowi ostatecznemu

b) odbiorowi pogwarancyjnemu.

2.11.2. Odbiór ostateczny robót

 Zasady odbioru ostatecznego robót

Odbiór ostateczny polega na finalnej ocenie rzeczywistego wykonania robót w odniesieniu do ich ilości, jakości i wartości.

Całkowite zakończenie robót oraz gotowość do odbioru ostatecznego będzie stwierdzona przez Wykonawcę  pismem powiadomiającym o tym fakcie Zamawiającego..

Odbiór ostateczny robót nastąpi w terminie ustalonym w dokumentach umowy.

Odbioru Ostatecznego robót dokona komisja wyznaczona przez Zamawiającego w obecności  Wykonawcy i użytkownika obiektu. Komisja odbierająca roboty dokona ich oceny jakościowej na podstawie  oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z kosztorysem ofertowym i specyfikacją techniczną.

W toku odbioru ostatecznego robót komisja zapozna się z realizacją ustaleń przyjętych w trakcie odbiorów robót zanikających i ulegających zakryciu, zwłaszcza w zakresie wykonania robót uzupełniających i robót poprawkowych.

W przypadkach niewykonania wyznaczonych robót poprawkowych, komisja przerwie swoje czynności i ustali nowy termin odbioru ostatecznego.

2.11.3.Dokumenty do odbioru ostatecznego

Podstawowym dokumentem do dokonania odbioru ostatecznego robót jest protokół odbioru ostatecznego robót sporządzony wg wzoru ustalonego przez Zamawiającego.

W przypadku, gdy wg komisji, roboty pod względem przygotowania dokumentacyjnego nie będą gotowe do odbioru ostatecznego, komisja w porozumieniu z Wykonawcą wyznaczy ponowny termin odbioru ostatecznego robót.

Wszystkie zarządzone przez komisję roboty poprawkowe lub uzupełniające będą zestawione wg wzoru ustalonego przez Zamawiającego.

Termin wykonania robót poprawkowych i robót uzupełniających wyznaczy komisja.

2.11.5.0dbiór pogwarancyjny

Odbiór pogwarancyjny polega na ocenie wykonanych robót związanych z usunięciem wad stwierdzonych przy odbiorze ostatecznym i zaistniałych w okresie gwarancyjnym. Odbiór pogwarancyjny będzie dokonany na podstawie oceny wizualnej obiektu..

2.12. Podstawa płatności

2.12.1.UstaIenia ogólne

Podstawą płatności jest kwota ryczałtowa wyliczona przez Wykonawcę na podstawie cen  jednostkowych poszczególnych pozycji  skalkulowanych za jednostkę obmiarową ustaloną dla danej pozycji kosztorysu.

Dla pozycji kosztorysowych wycenionych ryczałtowo podstawą płatności jest wartość (kwota) podana przez Wykonawcę w danej pozycji kosztorysu.

Cena jednostkowa lub kwota ryczałtowa pozycji kosztorysowej będzie uwzględniać wszystkie

czynności, wymagania i badania składające się na jej wykonanie, określone dla tej roboty w specyfikacji technicznej i w dokumentacji projektowej.

Ceny jednostkowe lub kwoty ryczałtowe robót będą obejmować:

- robociznę bezpośrednią wraz z towarzyszącymi kosztami,

- wartość zużytych materiałów wraz z kosztami zakupu, magazynowania, ewentualnych ubytków i transportu na teren budowy, 

- wartość pracy sprzętu wraz z towarzyszącymi kosztami,

-  koszty pośrednie, zysk kalkulacyjny i ryzyko,

- podatki obliczone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Do cen jednostkowych nie należy wliczać podatku VAT.

Płatności odbywać się będą  po zakończeniu realizacji inwestycji i jej odbiorze.

Wykonawca składając fakturę, złoży oświadczenie poświadczone przez podwykonawcę,
że  zakres robót wykonywany przez podwykonawcę za który składa fakturę, został 
rozliczony i zapłacony  podwykonawcy.

2.12.2.Warunki umowy i wymagania ogólne

     Koszt dostosowania się do wymagań warunków umowy i wymagań ogólnych zawartych w specyfikacji technicznej obejmuje wszystkie warunki określone w ww. dokumentach, a nie wyszczególnione w kosztorysie.

     Wykonawca , oświadcza, że w cenie ryczałtowej oferty wykona kompleksowo  cały  
 zakres robót wynikający z Umowy , z materiałów  nie powierzonych przez Zamawiającego, wymogami sztuki budowlanej i odpowiednimi obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

     Wykonawca gwarantuje wykonanie robót jakościowo dobrze, zgodnie z

 obowiązującymi normami technicznymi bez wad, które pomniejszą wartość robót lub
uczynią przedmiot zamówienia nieprzydatnym do użytkowania zgodnie z   przeznaczeniem.

Zamawiający; GMINA  RADZANÓW

                         26 – 807 Radzanów 92A

                REGON: 000537384,  NIP 798 – 124 – 90 – 90 

……………………………………………………..                                           Załącznik nr 1                                                                             

/nazwa (firma) Wykonawcy/

……………………………………………………..

/dokładny adres/

…………………………………………………….

                  /tel./                            /fax/                         

…………………………………………………….

      /REGON/                                        /NIP/                             

OFERTA WYKONAWCY

                                                                                           Gmina Radzanów

                                                                 26 – 807 Radzanów 92A

                                                                                            

       Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, opublikowanym z dnia 
15 maja 2076 na portalu Zamówień Publicznych, na stronie internetowej tut. Urzędu: bip@radzanow.pl  oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy w Radzanowie.

1.Oferujemy kompleksowe wykonanie robót w zakresie;

Wykonanie sieci wodociągowej przesyłowej Bukówno – Młodynie gm. Radzanów.

  w zakresie wg punktu 3 SIWZ zgodnie z zakresem robót wyszczególnionym w załączonym kosztorysie ofertowym za wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie łącznej brutto (z …......%  podatkiem VAT) brutto:.......................................................................................................PLN.

słownie:.........................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Płatność w/w wynagrodzenia odbywać się będzie przelewem na konto wskazane przez Wykonawcę

w terminie 30 dni od daty  prawidłowo złożonej faktury u Zamawiającego.

2. Roboty dodatkowe nieobjęte zamówieniem podstawowym (art.67 ust.1 pkt.5 ustawy Prawo zamówień publicznych), które mogą wystąpić w trakcie realizacji zamówienia, będą kalkulowane w kosztorysie opracowanym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.

 Kosztorys na w/w roboty opracowany będzie metodą kalkulacji szczegółowej na podstawie księgi obmiaru, dziennika budowy, jednostkowych nakładów rzeczowych oraz niżej podanych cen czynników produkcji i wskaźników:

- godzinowa stawka robocizny kosztorysowej                                                  --------------PLN/godz.

- ceny jednostkowe materiałów wraz z kosztami zakupu i ceny jednostkowe sprzętu ustalone  będą

   na podstawie kalkulacji własnej Wykonawcy, lecz nie wyższej od średnich cen materiałów i

   sprzętu publikowane w informacji  Sekocenbudu w okresie sporządzania kosztorysu,

Kp- wskaźnik kosztów pośrednich liczony procentowo od robocizny i sprzętu (R+S)-         --------%

Z- wskaźnik zysku liczony procentowo od robocizny, sprzętu i kosztów pośrednich (R+S+Kp)----%

Ustalone ceny roboczogodziny kosztorysowej, wskaźniki kosztów pośrednich, zysku oraz zasady ustalania cen jednostkowych materiałów i sprzętu będą obowiązywały w całym okresie trwania umowy.

 

3. Roboty/ prace objęte zamówieniem zamierzamy realizować sami/ przy współpracy z podwykonawcami*[1], tj. :

   - …………………....………………………………………………………………………………

              ( rodzaj robót / prac i ilość /nie może przekroczyć 30% ogółu robót/ oraz nazwy firm podwykonawców)

W przypadku podzlecenia robót/ prac podwykonawcom odpowiadamy  za ich prace jak za swoje własne.

4.Oświadczamy, że nie wnosimy uwag do SIWZ nr BRG 312/1/2007.

5. Na wykonane roboty i urządzenia udzielamy 36 miesięcy  gwarancji i rękojmi licząc od daty spisania ostatecznego protokołu odbioru .

6.Oświadczamy, że uważamy się za związanych niniejsza ofertą w okresie wskazanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a w przypadku wygrania przetargu do dnia zawarcia umowy.

7.Jesteśmy świadomi, że gdyby z naszej winy nie doszło do zawarcia umowy wniesione przez nas wadium podlega przepadkowi na rzecz Zamawiającego.

8. Oświadczamy, że posiadamy środki finansowe na wykonanie przedmiotu zamówienia w

wysokości 100 % oferowanej kwoty.

10. Zobowiązujemy się w przypadku wygrania przetargu do zawarcia umowy w terminie i miejscu ustalonym przez Zamawiającego.

11.* Oświadczamy, że informacje zawarte w naszej ofercie nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

12.* Oświadczamy, że informacje zawarte w naszej ofercie na stronach od …..do ……stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu  przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i jako takie nie mogą być ogólnie udostępniane.

13.Oferujemy wykonanie przedmiotu zamówienia  - cztery tygodnie od zawarcia umowy.

14. Pod groźbą  odpowiedzialności karnej oświadczamy, że załączone do oferty dokumenty       
opisują stan faktyczny i prawny, aktualny na dzień otwarcia ofert / art.297kk/.

15. Oferta zawiera……………. zapisanych stron / kart*, ponumerowanych kolejnymi numerami.

16. W załączeniu do oferty przedkładamy dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, tj.:

1)………………………………………………………..

2) ……………………………………………………….

3) ……………………………………………………….

4) ……………………………………………………….

5) ……………………………………………………….

                                                                                    ..............................…………………………….                                                              ………………………………………...

/miejscowość, data/                                                                              / pieczęcie imienne i podpisy     
                                                                                                        upoważnionych Przedstawicieli firmy Wykonawcy/
                                                                                                                                             

                                                                                                                              …………………………………………..

                                                                                                                                  /pieczęć firmowa Wykonawcy/



* niepotrzebne skreślić

 

PRZEDMIAR ROBÓT

strona 1

strona 2

strona 3

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Leśnowolska Magdalena
  • Data udostępnienia w BIP: 1970-01-01
  • Informacja zaktualizowana przez: Leśnowolska Magdalena
  • Data ostatniej aktualizacji: 2007-05-15 15:53:13
  • Liczba odsłon: 114
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1455326]

przewiń do góry